Sample image

Sample image

Sample image

Sample image

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu, Federasyonumuzu ziyaret etti. Cebiroğlu 17 Ağustos Marmara Depreminden büyük dersler çıkartan Yalova'da arama kurtarma çalışmalarının daha profesyonel şekilde yürütülmesini çok önemsediklerini dile getirdi.

Vali Cebiroğlu'nu Federasyon Başkanımız Adem Demirel karşıladı. Federasyonun tatbikat alanının yıkıldığını ancak 112 Acil Komuta Merkezi'nin yan tarafında yeni bir tatbikat alanı ve federasyon merkez binası yapıldığını dile getiren Demirel kısa süre içerisinde tatbikat alanın bitirileceğini söyledi. Federasyon ve dernek çalışmaları hakkında Yalova Valisi Selim Cebiroğlu'na bilgiler veren AKDF Başkanı Adem Demirel tatbikat alanının tamamlanmasının ardından Vali Cebiroğlu'nu yeniden beklediklerini vurguladı.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ise Yalova'nın fay hattı üzerinde yer alan bir il olduğunu hatırlatarak, "17 Ağustos Marmara Depreminde Yalova büyük acılar yaşamış bir il. Aynı anda depremden büyük dersler çıkarıldı. Yalova'da olası bir afet anında profesyonel şekilde arama kurtarma yapacak ekiplerin artmasını önemsiyoruz. Bu derneklerin afetler olmadan da halka eğitimler vermeli ve bilinçlendirmeli. Bu anlamda AKDF'ye ve K77 Yalova Arama Kurtarma Derneğine çalışmalarından dolayı teşekkür ederim" dedi.

Vali Cebiroğlu AKDF çalışmalarına destek vereceğini de dile getirdi. 

                 

             Ayvalık Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlkyardım Derneği - Balıkesir      Anadolu Arama ve Kurtarma Derneği - İstanbul      Edirne Arama ve Kurtarma Derneği - Edirne      Gönen Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlkyardım Derneği - Balıkesir      K77 Yalova Arama ve Kurtarma Derneği - Yalova      K9 Operasyonel Arama ve Eğitim Derneği - Adana      Türkcan Kurtarma Cemiyeti - İstanbul      Umut Arama Kurtarma Yardım ve Eğitim Derneği - Aydın