Sample image

Sample image

Sample image

Sample image

Arama Kurtarma Dernekleri Federasyonu olarak Türkiye'nin en kapsamlı ve organize Arama Kurtarma Eğitim, Koordinasyon Tatbikat Merkezini Yalova'da inşa ediyoruz.
Federasyonumuzun kuruluşundan bugüne kadar kullandığı eğitim merkezi alanımız, geçen yıl üzerine Acil Çağrı Merkezi'nin Helikopter Pistinin yapılması nedeniyle dolayı yıkılmıştı. Bu durum üzerine Yalova Valiliği ile diyaloğa geçen federasyon yetkililerimiz yeni bir yer için talepte bulunmuşlardı.

Valilik, Yalova Üniversitesi ve Federasyonumuz tarafından imzalanan üçlü protokol gereğince Çınarcık Yolu üzerinde bulunan AFAD bölge deposunun yan tarafında bulunan 2 dönümlük alan federasyonumuza tahsis edildi. Buraya Türkiye'nin en kapsamlı ve organize arama kurtarma eğitim, koordinasyon ve tatbikat alanını inşa etmeye başladık. Bu sayede sadece federasyonumuza bağlı derneklere değil, ülkedeki tüm arama kurtarma ekiplerine de fayda sağlamış olacağız.
Burada eğitim salonu, kafeterya, kamp alanı, acil durum iletişim ve koordinasyon odaları, depolar, eğitim parkurları ve tatbikat alanları olacak. Burası eski tatbikat alanımızdan çok daha iyi ve modern bir tesis olarak federasyonumuza bağlı dernekler ile ilimiz ve ülkemizdeki diğer arama kurtarma ekiplerine de hizmet verecek.

Burası olası bir afet anında ölümlerin azaltılması için çok büyük önem taşıyan kapsamlı eğitimlerin verildiği, ulusal ve uluslararası tatbikatların gerçekleştirildiği bir nokta olacak. İnşaat çalışmalarımız büyük bir hızla devam ediyor. Umuyoruz en kısa sürede eğitim merkezini kullanıma açacağız.  

                 

             Ayvalık Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlkyardım Derneği - Balıkesir      Anadolu Arama ve Kurtarma Derneği - İstanbul      Edirne Arama ve Kurtarma Derneği - Edirne      Gönen Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlkyardım Derneği - Balıkesir      K77 Yalova Arama ve Kurtarma Derneği - Yalova      K9 Operasyonel Arama ve Eğitim Derneği - Adana      Türkcan Kurtarma Cemiyeti - İstanbul      Umut Arama Kurtarma Yardım ve Eğitim Derneği - Aydın