Sample image

Sample image

Sample image

Sample image

Tarih: 7-8-9 Kasım 2005

Yer: İstanbul

Konu: Afet Yönetimi, Enkaz Altı Arama Kurtarma, Enkaz Altında Yaralıya Müdahale, Yaralı Taşıma

Katılan Ekipler: AKDF, Türk Silahlı Kuvvetleri, Deniz Komutanlığı, Sahil Güvenlik Komutanlığı, İstanbul Valiliği, Sivil Savunma Ekipleri,  Mag, İstanbul’dan 42 Kuruluş. Bursa, İzmir, Ankara, Sakarya, Edirne, Bursa, Kocaeli, Kırklareli, Bolu, Çanakkale, Kütahya Sivil Savunma Ekipleri.

Düzenleyen: İstanbul Valiliği

Özet: İstanbul Valiliği Afet Yönetim Merkezi'nde yapılan 3 günlük tatbikat kapsamında, ildeki 44 kamu kurum ve kuruluşunun görevlileri ile üst düzey yöneticileri, Vali Yardımcısı Adem Karahasanoğlu başkanlığında toplandı. Karahasanoğlu, ''merkez üssü İstanbul'un Adalar ilçesinin 2 kilometre güneyinde âletsel büyüklüğü 7.6 olan ve İstanbul, Tekirdağ, Kocaeli, Sakarya, Bursa ve Yalova illerinde zararlar meydana getiren deprem afetine milli seviyede müdahale edilmesi'' senaryosu çerçevesinde gerçekleştirilen Tatbikatın ''İstanbul'da sivil, asker, STK'ların ildeki afet hazırlıklarının gözden geçirilmesinin hedeflenmiştir. Tatbikat üç gece ve gündüz sürmüş, oluşturulan koordinasyon merkezinin verdiği senaryo görevler doğrultusunda ekipler görev almış, aramaya, kurtarmaya, medikal müdahaleye, müdahalelere katılmışlardır.

 

                 

             Ayvalık Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlkyardım Derneği - Balıkesir      Anadolu Arama ve Kurtarma Derneği - İstanbul      Edirne Arama ve Kurtarma Derneği - Edirne      Gönen Doğal Afetler Arama Kurtarma ve İlkyardım Derneği - Balıkesir      K77 Yalova Arama ve Kurtarma Derneği - Yalova      K9 Operasyonel Arama ve Eğitim Derneği - Adana      Türkcan Kurtarma Cemiyeti - İstanbul      Umut Arama Kurtarma Yardım ve Eğitim Derneği - Aydın